Zadzwoń do nas: 500 695 800 - mail: info@natural-detox.pl

Analiza Pierwiastkowa Włosów

Analiza pierwiastkowa włosów to badanie stanu odżywienia organizmu z interpretacją, oraz zaleceniami żywieniowymi i suplementacji.

Dzięki analizie pierwiastkowej włosów dowiesz się jak odżywiony jest Twój organizm, oraz poznasz charakterystykę Swojego metabolizmu i tendencje zdrowotne.

Decydując się na badanie włosów otrzymasz:

list_2oznaczenie 29 pierwiastków we włosach

list_2opis typu metabolicznego i tendencji zdrowotnych

list_22 programy suplementacyjne: wyrównawczy na 1-3 miesiące
oraz profilaktyczny na 6 miesięcy

list_2dietę na 7 dni z przepisami oraz zalecenia aktywności fizycznej

Analiza Pierwiastkowa Włosów (APW) to nowoczesną metoda diagnostyczna oceniająca stan odżywienia naszego organizmu. Dzięki określeniu składu mineralnego włosów możemy określić równowagę fizjologiczną organizmu. Na podstawie zawartości 29 pierwiastków we włosach (w tym 5 pierwiastków toksycznych), oraz ich wzajemnych proporcji otrzymasz opis charakterystycznych cech Twojego metabolizmu.

Dzięki analizie badane są najważniejsze pierwiastki stanowiące o budowie naszego organizmu, oraz najistotniejsze proporcje między nimi. Oznaczane są 24 biopierwiastki: wapń, sód, potas, magnez, żelazo, molibden, kobalt, chrom, fosfor, cynk, miedź,  lit, mangan, selen, wanad, bor, bar, stront, nikiel,  siarka, jod, cyna, srebro, krzem,  oraz 5 pierwiastków toksycznych:  ołów, arsen, rtęć, glin, kadm.

Czym różni się badanie krwi od Analizy pierwiastkowej włosa ?

41810922 - young woman witch blonde long hair testing blood on rbc, hgb and hct. laboratory bench which blood sample and microscope

Włosy są idealnym materiałem do badania dzięki stałemu składowi chemicznemu, co umożliwia łatwe ich transportowanie i przechowywanie.

W medycynie podstawowym materiałem do badań jest krew, która służy głównie do identyfikacji choroby, oraz śledzenia jej przebiegu. Jak wiemy krew jest najważniejszą tkanką w organizmie utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów w organizmie, dbających o to żeby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi bywa bardzo często zmienny, w zależności od stanu od sposobu żywienia, oraz stanu fizjologicznego. Dlatego na podstawie badania składu mineralnego krwi nie można określić stanu odżywienia naszego organizmu.

Przyrost długości włosów w stałym tempie około 1 cm na miesiąc i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik analizy pierwiastkowej włosów. Włosy gromadzą wszystkie pierwiastki obecne w organizmie i dzięki temu obrazują stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni. Krótkotrwałe odchylenia stanu fizjologicznego organizmu osoby badanej są niwelowane.

Dla kogo i czy warto dokonać analizy ?


Uboga dieta w mikroelementy i witaminy, brak ruchu, stres, życie w pośpiechu prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w naszym organizmie. Zaburzenia metaboliczne spowodowane utrzymywaniem się przez dłuższy czas nadmiarów i niedoborów prowadzą do zaburzeń metabolicznych a co za tym idzie w perspektywie dłuższego czasu mogą być początkiem powstawania chorób przewlekłych.  Dzięki zastosowaniu odpowiedniej suplementacji witaminami, oraz mikroelementami można temu przeciwdziałać. Aby dostarczyć odpowiednie substancje odżywcze, oraz wyrównać w organizmie proporcje pierwiastków należy poznać i dokładnie przeanalizować jego potrzeby.

Analiza pierwiastków znajdujących się we włosach polecana jest szczególnie osobom, które mają problemy z zachowaniem kondycji psychicznej i fizycznej oraz szczególnie w przypadku obniżonej odporności organizmu. APW ma zastosowanie w profilaktyce zdrowia dorosłych i dzieci (od 3 roku życia) oraz wspomaganiu rehabilitacji, regeneracji i leczenia. Metoda ta najczęściej wykonywana jest przy zaburzeniach: gastrologicznych, neurologicznych, hormonalnych, kardiologicznych,  dermatologicznych, układu kostno-stawowego.

Co należy wiedzieć przed analizą pierwiastkową włosów, oraz jak pobierany jest materiał do badań ?


58763398 - molecular structure and colorful liquid on white background

Do badania włosy koniecznie muszą być:

list_2naturalne (nie poddane zabiegom chemicznym, nie farbowane)

list_2czyste (umyte, bez pianki, lakieru, żelu, środków do stylizacji włosów itp.)

Włosy są wycinane:

list_2ostrymi nożyczkami

list_2przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)

list_2kępkami, z kilku miejsc z potylicy

list_23 – 4 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe niż wymagana próbka należy odciąć do badania pierwsze 3-4 cm włosów)

list_2do badania potrzebne jest 200 – 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)


W budynku naszego Centrum znajduje się salon fryzjerski AMBASADA URODY, w którym jest możliwość profesjonalnego odcięcia wymaganej ilości włosów, jak i wyrównania i stylizacji fryzury tak, aby ubytek wyciętych włosów do analizy pierwiastkowej nie był widoczny.


Co robić jeżeli włosy są za krótkie ?
Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

Co jeśli włosy są farbowane ?
Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).

 

Więcej szczegółów na temat badań na stronie internetowej  >>   NZOZ BIOMOL-MED Laboratorium Pierwiastków Śladowych.  <<
Centrum profilaktyki zdrowia i oczyszczania organizmu Natural-Detox jest autoryzowanym partnerem BIOMOL-MED. Wszystkie pobrane próbki włosów są przekazywane BIOMOL-MED a wyniki analizy przesyłane są bezpośrednio do naszego centrum po dokonaniu analizy.

 

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress