Zadzwoń do nas: 500 695 800 - mail: info@natural-detox.pl

Suplementacja naturalna

Naturalne suplementy diety – odżywienie organizmu na poziomie komórkowym

Czy powinniśmy przyjmować jakiekolwiek suplementy diety ?

Na początku musimy się zastanowić w jaki sposób się odżywiamy, czy nasza dieta bogata jest w warzywa, owoce, ile tak naprawde dostarczamy organizmowi składników odżywczych, witamin i minerałów niezbędnych dla zdrowia. A może jemy na mieście, pijemy dużo kawy, napojów gazowanych, jemy dużo słodyczy i do tego palimy papierosy…Jeśli zaliczamy się do grupy „zdrowo odżywiających”, teraz musimy wnikliwie spojrzeć na to czy aby na pewno zdrowe jest to jemy.

Proszę zwrócić uwagę jak wygląda współczesna żywność:

  • kupujemy produkty do przyrządzenia posiłku – czy nie posiadają one konserwantów, barwników, aromatów itp. ?
  • sałaty, owoce, warzywa i wszystkie zieleniny – czy pochodzą z ekologicznych upraw i pozbawione są wszelkich oprysków ?

Odpowiedź to zdecydowane NIE !

TAKA ŻYWNOŚĆ NIE ODŻYWIA DOBRZE NASZEGO ORGANIZMU !

Z czasem mamy różne kłopoty ze zdrowiem. Na początku sygnały są słabe w postaci łamliwych włosów i paznokci, kłopotów z cerą, ogólnym osłabieniem i brakiem energii lub utratą odporności. I teraz już wiemy, że powstałe braki w naszym organizmie musimy wyrównać, żeby zapobiec poważnym chorobom.

10500918_m

Zastanawiamy się również  jakie suplementy wybrać , NATURALNE czy syntetyczne ?

Suplementacja ma być postrzegana dla organizmu jako coś naturalnego, coś zbliżonego to zdrowej żywności a nie do sztucznych medykamentów. Jeśli w dzisiejszym przemyśle spożywczym i farmaceutycznym masowo dostarczane nam są wyroby przetworzone, nafaszerowane barwnikami, konserwantami, przynajmniej w suplementacji powiedz STOP !

POSTAW NA NATURALNE SUPLEMENTY DIETY!

Będzie to inwestycja na długie lata w Twoje zdrowie.

RÓŻNICE MIĘDZY NATURALNYMI A SYNTETYCZNYMI SUPLEMENTAMI DIETY

Naturalny suplement – produkcja jest bardziej czasochłonna, surowce pozyskiwane do produkcji są w 100% naturalne, pochodzą z ekologicznych upraw lub występują w przyrodzie takie jak: rośliny, zioła, kwiaty lub ekstrakty owocowe.


Przyswajalność naturalnych suplementów – taki suplement jest rozpoznawalny i wchłaniany przez organizm w ok. 95%  jak gdyby w tej samej postaci w której mógłby dostać się w pożywieniu tej rośliny lub owocu z której jest pozyskiwany. Zawartość bioflawonoidów dostarcza nam niezbędnych witamin i uodparnia na różne infekcje jak również niweluje wolne rodniki.

Syntetyczny suplement – odpowiednik naturalnego, wytworzony w laboratorium bez udziału naturalnych owoców i warzyw.


Syntetyczne suplementy – są zdecydowanie mniej przyswajalne . Ich włanialność wynosi ok. 10% a ich barwniki i wszystkie nienaturalne substancje obciążają nasz cały układ trawienny, łącznie z nerkami i wątrobą. Po spożyciu syntetycznych suplementów mogą występować różne nietolerancje organizmu, mdłości, swędzenie itp. Dla przykładu przyjmowany sztuczny karoten czyli witamina E może zwiększyć nawet o 28% zachorowalność na raka płuc i zawał serca.


Podsumowując możemy dojść tylko do jednego wniosku. Każdy z nas chce cieszyć się dobrą kondycją naszego zdrowia w dłuższej perspektywie, wybierzmy więc NATURALNE SUPLEMENTY DIETY. Nie wybieraj sztucznych zamienników, postaw na naturę która odżywi Twój organizm na bazie komórkowej bez zbędnych zanieczyszczeń i skutków ubocznych.

Rzetelnej i dokładnej informacji na temat suplementacji uzyskasz w naszym Centrum, jak również możesz skorzystać z bezpłatnych warsztatów zdrowia organizowanych przez naszą placówkę ! Zadzwoń i umów się na spotkanie!


Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress