Terapia metodą dr Żenni
Jako jedyni w Nowym Sączu i regionie prowadzimy terapie metodą dr Victora Żenni . Polega ona na elektrostymulacji prądami Bernarda na chore i osłabione organy.
Elektrostymulacja Metodą Victora Żenni chroni przed operacją! Doskonale wspomaga pracę tarczycy, narządów wewnętrznych i doprowadza do wyzdrowienia w wielu przypadkach schorzeń.
Elektrostymulacja Metodą Żenni jest dzisiaj jedną z głównych metod terapii w medycynie fizykalnej. Już począwszy od VIII wieku, znane były efekty leczenia impulsami elektrycznymi. Jednakże prawdziwy przełom nastąpił za sprawą lekarza P. Bernarda, który zaczął stosować i dokładnie opisał prądy diadynamiczne zwane prądami Bernarda.
Doktor Żenni, na podstawie medycyny fizykalnej i elektromedycyny, opracował nowatorską metodę leczenia i rehabilitacji, którą 20 lat temu odkrył i wprowadził w praktyczne zastosowanie w Australii. W Polsce cieszy się dużą popularnością już od 12 lat i zyskuje coraz to większe grono zadowolonych a czasami wręcz zachwyconych osób wynikami terapii. Metoda ta łączy wykorzystanie prądów diadynamicznych z prądem galwanicznym do stymulacji narządów wewnętrznych: tarczycy, wątroby, trzustki, nerek, jelit oraz centralnego układu nerwowego, mózgu, naczyń krwionośnych kończyn dolnych i górnych oraz jak wynika z ostatnich potwierdzeń także układ rozrodczy.
Precyzyjność w zastosowaniu i dobraniu przez Viktora Zenni kombinacji prądów i ich natężenia sprawiło, że Metoda Zenni okazała się bardzo skuteczna w likwidowaniu różnego typu zaburzeń, przyczyn wielu chorób i ich objawów. Skuteczność tej wysoce zaawansowanej fizjoterapii potwierdzona jest wieloma listami z podziękowaniami za możliwość doświadczenia tej terapii na sobie i co za tym idzie wyleczenia a niejednokrotnie uniknięcia poważnych operacji.
Kliknij i przeczytaj opinie pacjentów zadowolonych z działania terapii Żenni
Metoda terapii Victora Żenni w prasie
W wydaniu „O czym lekarze Ci nie powiedzą” znajduje się obszerny artykuł poświęcony metodzie Żenni. Zainteresowanych zachęcamy do zakupu archiwalnego wydania na stronie wydawcy.
Elektrostymulacja Metodą Żenni jest terapią bezpieczną dla pacjenta a aparaty, które służą do jej wykonywania posiadają certyfikaty EU bezpieczeństwa urządzeń medycznych. Komórki naszego organizmu wymagają ciągłej stymulacji bioelektrycznej bez której nie może prawidłowo funkcjonować. Metoda ta pobudza układ nerwowy, co w rezultacie daje wzmożoną aktywność organizmu, pobudza system immunologiczny doprowadzając do ustąpienia choroby poprzez likwidację jej przyczyny. Podsumowując, dzięki tym elektrostymulacjom przywracamy naturalne potencjały elektryczne w komórkach, a pobudzając układ nerwowy, reguluje on pracę narządów i normalizuje układ hormonalny, stymuluje procesy naprawcze w narządach wewnętrznych , gruczołach wydzielania wewnętrznego i układzie nerwowym.
Elektrostymulacja Metodą Żenni usprawnia i reguluje wydzielanie hormonów przysadki, tarczycy, nadnerczy i trzustki , harmonizuje funkcjonowanie układu immunologicznego i aktywizuje procesy odnowy komórek w całym organizmie. Prądy Bernarda zwane diadynamicznymi, mają niską częstotliwość i już od dawna znane są w fizykoterapii. Mają działanie przeciwbólowe, rozszerzające naczynia krwionośne, zmniejszają napięcie mięśni szkieletowych. Znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu nerwobóli, zaburzeń ukrwienia obwodowego oraz stanów po urazach stawów, mięśni i ścięgien.
Dlatego metodę tę skutecznie stosuje się w profilaktyce zdrowia, w terapii chorób cywilizacyjnych i przewlekłych, tam gdzie często farmakologia jest tylko środkiem doraźnym i mało skutecznym. Dzięki zastosowaniu stymulacji metodą Żenni setki chorych uniknęło operacji chirurgicznej i łykania tabletek przeciwbólowych.
Metoda Żenni okazuje się szczególnie skuteczna przy:
Regulacji pracy tarczycy i poziomu jej hormonów: niedoczynność, nadczynność, Hashimoto
Viktor Żenni udowodnił skuteczność swojej metody leczenia wykorzystując w sposób nowatorski znane od kilkudziesięciu lat prądy Bernarda i uzyskał tytuł doktora przyznany przez Senat Uniwersytetu w Colombo w Australii. Zyskał w ten sposób uznanie australijskich lekarzy. Stymulacja tą metodą została opatentowana przez Australijski Urząd Patentowy. Dr Żenni opracował własną unikatową metodę zastosowania tych prądów do stymulacji systemu nerwowego, gruczołów wewnątrzwydzielniczych, oraz narządów wewnętrznych jak: przysadka, tarczyca, wątroba, żołądek, trzustka i jelita. Pracował z dziećmi cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce. Największa gazeta australijska „The West Australian” doniosła, że stan zdrowia dzieci z porażeniem mózgowym, dzięki metodzie Zenni, skutecznie i trwale się poprawia. Metoda zyskała też uznanie Uniwersytetu w Colombo (Sri Lanca), który zaprosił Viktora Zenni, by uczył stymulacji amerykańskich studentów.
Terapia stosowana jest w Polsce od kilkunastu lat , coraz bardziej znana i ceniona przez fachowców z dziedziny fizjoterapii. W terapii zastosowany został powszechnie używany w medycynie akademickiej aparat emitujący tzw. prądy Bernarda, jednakże nieco zmodyfikowany. Dzięki temu urządzeniu możemy stymulować i uruchamiać procesy naprawcze organizmu i w wielu przypadkach prowadzić bezoperacyjne eliminowanie schorzeń .
Układ hormonalny współpracując z przysadką mózgową poprzez podwzgórze współdziała z układem nerwowym. I tak centrum tego neurohormonalnego układu czyli podwzgórze przekształca elektryczne sygnały mózgu na hormonalne informacje przekazywane do organów ciała. Odpowiednia dobrana stymulacja elektryczna pobudza często zaburzone procesy elektrochemiczne zachodzące pomiędzy mózgiem a gruczołami dokrewnymi usprawniając komunikację i działanie poszczególnych gruczołów i narządów. Metoda ta wykorzystuje procesy zachodzące pomiędzy przysadką mózgową a docelowymi gruczołami wydzielania wewnętrznego. Zasady postępowania jest standardowy, zasady korzystania z aparatu również podlegają standardom przyjętym w fizykoterapii. Dzięki nowatorskiej modyfikacji tych dwóch prądów dobrze znanych i wykorzystywanych w fizykoterapii, można z powodzeniem stymulować pracę gruczołów i narządów wewnętrznych. Aparatura składa się z mechanizmu przepływu prądu i dwóch elektrod.
Jak przygotować się do terapii?
W miejscach stymulacji, nie należy nakładać środków nawilżających i zapachowych typu maści, kremy, balsamy i perfumy, aby nie zaszła reakcja alergiczna. Do zabiegów stosujemy wilgotne podkłady, mogące lekko zmoczyć ubranie , dlatego też warto zabrać dodatkową koszulkę/bluzkę na zmianę.
Jak długo trwa zabieg?
Czas stymulacji podczas jednej wizyty, w zależności od problemu może trwać od 30 minut, zwykle jednak nie dłużej niż 1,5 godziny.
Jak często należy stosować elektrostymulację metodą Żenni?
Zabiegi wykonuje się w odstępach od 1 do 4 tygodni, w zależności od dolegliwości i rodzaju stanu chorobowego. Często zmiany są zauważalne już po 2-3 wizytach. Jeśli po 5 stymulacjach poprawa jest widoczna możemy zakończyć terapię. W przypadku przewlekłych schorzeń (np.: problemy z tarczycą) liczba zabiegów może wynieść nawet ok. 8 i więcej z częstotliwością po jednym spotkaniu w miesiącu.
Czy występują reakcje niepożądane po zabiegu?
W miejscach przyłożenia elektrod może przez pewien czas utrzymywać się lekkie zaczerwienienie skóry, co jest całkowicie normalną reakcją. Przy powtarzaniu zabiegu może również wystąpić w tych miejscach swędzenie skóry, należy wówczas zastosować maść łagodzącą Alantan lub inną.
Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu metodą dr Żenni:
Cennik terapii metodą Żenni :
Podczas umawiania wizyty należy wskazać problemy z którym Państwo przychodzą, w celu ustalenia czasu zabiegów, oraz przygotowania odpowiednich programów.
Comments are closed.